Projasněný domov s osvětlením Retlux

Moderní a zároveň chytré řešení osvětlení přináší žárovka RETLUX Smart Home RSH 103. Tuto filamentovou žárovku maximálně přizpůsobíte svým potřebám a zároveň ve vás bude evokovat pocit klasické skleněné žárovky. Dokonale osvítí kancelář, kuchyň a skvěle poslouží i do prostor, kde potřebujete tlumené světlo. Ovládá se velice jednoduše pomocí mobilní aplikace RETLUX Smart Home, která je dostupná pro zařízení s operačním systémem Android a iOS. V aplikaci si nastavíte různé světelné scény, měníte barvy i jas, zapnete a vypnete osvětlení, a to vše na jednom místě. Žárovky můžete slučovat do chytrých systémů a ovládat je najednou, a to pomocí aplikace a připojení Wi-Fi odkudkoliv na světě.
 

Ovládání

Velmi jednoduché a intuitivní ovládání nabízí mobilní aplikace Retlux Smart Home. Je snadná a designovaná pro snadnou manipulaci s jednou žárovkou i více žárovkami najednou. Můžete v ní propojit své zařízení do jedné chytré sítě. Ovládejte s ní osvětlení ve vaší domácnosti a například kanceláři pomocí Wi-Fi připojení. Pokud se rozhodnete chytré žárovky umístit na chatu či do objektu bez připojení k internetu, tak se zvládnete propojit se žárovkami pomocí Bluetooth technologie a nepříjdete o chytré funkce. Lze ji samozřejmě také ovládat manuálně pomocí nástěnného vypínače nebo dálkovým ovladačem.
 

Přizbůsobte si její světlo

Její parametry a funkce jsou zeširoka editovatelné a maximálně se vám přizpůsobí. Dynamicky můžete měnit jas a barvu světla na základě denní doby, nebo činnosti, kterou chcete vykonávat. Teplé bílé světlo vás hodí do pohody a dopřejete si s ním klidný odpočinek, naopak studené denní světlo je vhodné k práci.
 

Multifunkční pomocnice

Multifunkční chytrá žárovka reaguje spolehlivě a přesně na vaše požadavky a přání.  V aplikaci můžete tvořit různé dynamicky se měnící barevné scény. Také umí rozpoznat přítomnost v místnosti a automaticky se zapnout (díky mobilnímu telefonu). Světelnou pohodu si užijete s funkcí Biorytmus, která se maximálně přizpůsobí biologickým rytmům vašeho těla. Rozpozná geografickou polohu a podle ní si sama určí intenzitu a barvu osvětlení podle východu a západu slunce. Tím působí blahodárně na organismus. Pokud dojde k poklesu hladiny světla na základě nepříznivého počasí, sama ji automaticky vyrovná. Dopřeje vám tak dostatek energie i v sychravém počasí. S užitím externích senzorů se umí rozsvítit, když zaznamená pohyb, či si její zapnutí nastavíte na přesný čas v aplikaci.
 

Hlasoví asistenti Siri, Alexa a Google

V nabídce ovládání najdete taky velmi nápomocné hlasové asistenty Google a Alexa. S jejich pomocí už nemusíte marně lovit potmě telefon nebo hledat vypínač. Stačí jen zadat příkaz: Alexa, turn my lights on. A v tu chvíli se rozsvítí. Postačí mít poblíž jen váš mobilní telefon a zapnout chytré funkce v aplikaci Retlux Smart Home. Hlasoví asistenti nejen zapnou a vypnou osvětlení, ale i ztlumí či dodají různé barevné efekty.

LED smart žárovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

LED smart žárovka
Retlux RSH 103

Připojení k běžné WiFi síti
Tvar A60
Příkon 7 W
Patice E27

Napětí: 220-240V (50-60Hz)
Nastavitelná barva bílého světla (2700-6500K)

Životnost více než 15000h
Světelný tok: 806 lm
Populární náhrada za vláknovou žárovku: 80 W

Ve tvaru svíčky
Možnost pohodlně ovládat z vašeho prostřednictvím aplikace RETLUX, která je dostupná pro zařízení s operačním systémem iOS nebo Android
Možnost si nastavit pohodlné scénáře, časovače, integraci se senzory a dalšími prvky v rámci chytré domácnosti
Funkce Biorythm - žárovka mění v čase a na základě své geografické polohy barvu světla tak, aby odpovídala barvě světla ve venkovním prostředí dané lokality

Parametry a funkce jsou ze široka editovatelné a lze tvořit dynamické barevné scény
Možnost dynamicky měnit intenzitu a barvu světla na základě denní doby, denní bílé světlo je lepší pro práci a naopak teplé bílé světlo podněcuje k odpočinku.
Ovládání žárovky je stále dostupné i bez přístupu k mobilní aplikaci, ať už pomocí stávajícího nástěnného vypínače, bezdrátového chytrého nástěnného tlačítka, vypínače, ručního ovladače či řídícího panelu domova

Rozměry:113*60mm (d*Ø)

Technické specifikace

Energetická třída
Škála energetické třídy se od 1.9 2021 změnila. Nově nenajdete u našich produktů energetické třídy s „plusky“ ale škála se bude nyní za současné úrovně techniky pohybovat spíše na dolní hranici škály. Naše světelné zdroje jsou stále stejně úsporné, jen metrika se změnila. Pro přehlednost se stačí se držet ustálené mechaniky, že čím dřívější písmeno v abecedě, tím je výrobek úspornější.
E
Typ hlavy
Tvar hlavy určuje provedení tvaru deflektoru u světelného zdroje. Tento parametr je důležitý, neboť některé svítidla mají omezený vnitřní prostor. Tvar hlavy také určuje, zda bude světlo směřovat do prostoru, nebo se naopak více koncentrovat do jednoho bodu.
A60
Závit patice
Patice nebo závit je spojovací část světelného zdroje se svítidlem. Existuje mnoho typů patic, nejpoužívanější však jsou ty s Edisonovým závitem E14 a E27, dále pak bajonet GU10 a kolíčková patice GU5.3 (MR16). Malé žárovky pro změnu používají patici G9 nebo G4.
E27
Napětí
Provozní napětí žárovky, při kterém žárovka vykazuje deklarovaný parametr světelného toku. Konvenční světelné zdroje jsou buďto konstruovány pro síťové napětí 230V, nebo jsou nízkonapěťové (např. 12V).
220 - 240 V
Příkon
Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie spotřebované spotřebičem za jednotku času. Čím menší hodnota, tím je produkt úspornější, ale i méně výkonný.
7 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoduše srovnání spotřeby zdroje světla s běžnou žárovkou s wolframovým vláknem o stejném světelném toku.
80 W
Provedení
Parametr definuje konstrukční provedení zdroje světla. Může se např. jednat o miniaturní, kompaktní, nebo velkou výkonovou žárovku.
Filament
Lifetime
Životnost moderních světelných zdrojů mnohonásobně převyšuje životnost světelných zdrojů s vláknem. Hodnota vyjadřuje počet hodin, které je světelný zdroj schopen vydávat bez znatelného úbytku světelného toku.
15000 h
Světelný tok
Světelný tok. Označuje se písmenem Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje světelnou energii, kterou zdroj vyzáří za 1 sekundu, jedná se tedy o formu výkonu. Čím vyšší hodnota, tím více světla světelný zdroj vydává.
806 lm
Index podání barev
Index podání barev Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnocení věrnosti barvy, při osvětlení daným zdrojem oproti osvětlení sluncem. Jednotka Ra určuje věrnost barevného vjemu lidským okem CRI, který produkuje samotný světelný zdroj. Hodnota Ra se udává v celém čísle od 0 do 100. Pro jednoduché vysvětlení si představte hodnotu CRI Ra=0, při této hodnotě nerozeznáme žádnou barvu, při hodnotě CRI Ra=100 je to ideální světelný zdroj, který má přirozené podání barev. Čím nižší je hodnota CRI nižší tím více jsou barvy vybledlé a nepřirozené. Naopak, čím je číslo vyšší, tím živěji a přirozeněji budou věci vypadat.
80
Vyzařovací úhel
Úhlem vyzařování světelného zdroje je myšlen úhel, pod kterým záři světlo do prostoru. Světlo je ale v prostoru roztroušené, proto je vidět, že i po jisté hranici úhlu vyzařování ještě světlo stále svítí, ale je slabé a již nic neosvětluje.
360 °
Počet zapnutí
Parametr přibližně definuje maximální možný počet cyklů rozsvícení/zhasnutí světelného zdroje. Jedná se o důležitý parametr související s životností.
15000
Barevná teplota
Barevná teplota, odborně teplota chromatičnosti, je vyjádření barvy světla, vyzařované svítidlem. Označuje se písmenem K - Kelvin. Obecně platí, že čím méně Kelvinů, tím je světlo teplejší a tmavší. Např. světlo voskové svíčky má 1 900 Kelvinů. Oproti tomu zářivka může mít i okolo 6 000 K.
6500 K
Barva světla
Teplá bílá, studená bílá, denní bílá. To je slovní označení barevné teploty (odborně teploty chromatičnosti) V podstatě lze říci že teplá bílá má barvu světla do žluta, studená bílá má jasně bílé světlo. U denní bílé se jedná již o mírně namodralé světlo. U jednotlivých značek se může názvosloví lišit. Pro snadnou orientaci označujeme naše zdroje světla ikonami sluníček o příslušné barvě.
Mnohobarevná
Délka
Parametr značí délku světelného zdroje v milimetrech. Důležitá věc, zejména pokud je ve svítidle omezený prostor.
113 mm
Průměr
Parametr značí průměr světelného zdroje v milimetrech. Důležitá věc, zejména pokud je ve svítidle omezený prostor nebo je omezený průměr stínidlem.
60 mm

Ke stažení

  • Informační list /EN/
  • Informační list /CZ/
  • Energetický štítek
  • Návod k použití
  • Prohlášení o shodě
  • Návod k použití