Ovládání

Zjednodušte si život a ovládejte pohodlně osvětlení u vás doma pomocí mobilní aplikace Retlux Smart Home. Intuitivně v ní naleznete veškeré funkce, časování i můžete měnit barvu a jas světel podle vašich potřeb. S možností sloučit chytré žárovky do jedné skupiny, je lze ovládat současně v chytrém systému osvětlení. samozřejmostí je také ovládání pomocí nástěnného nebo dálkového ovladače. Je vhodná i pro místa bez připojení Wi-Fi díky možnosti párování s vašim mobilním telefonem pomocí Bluetooth technologie (až na vzdálenost 10 m).

Miliony barev v jedné žárovce

Vyberte si z 16 milionů barev podle vašich preferencí, které se umí dynamicky měnit. Žárovka nabízí bíle světlo v širokém spektru odstínů od 
2 700 do 6 500 K a krásných 15 000 hodin svícení. To vše z ní dělá moderní osvětlení do každé chytré domácnosti. Disponuje 3 Music režimy pro navození správné světelné atmosféry pro každou příležitost. V režimech Music žárovka reaguje na okolní zvuk a přizpůsobí mu intuitivně své světelné efekty.

Multifunkční chytrá žárovka je opatřena moderními technologiemi ro maximální zážitek z osvětlení. Reaguje naprosto přesně na vaše přání a požadavky, které zadáte do mobilní aplikace. Například rozpozná vaši přítomnost v místnosti a sama se automaticky zapne. Světelnou pohodu vám dopřeje nápaditá funkce nastavení světla dle biologických rytmů. Zkvalitní váš život a dopřeje vám pocit pohodlí během celého dne i večera. Žárovka na základě nastavené lokality pozná, v kolik hodin vychází a zapadá slunce, aby následně nastavila co nejvíce přirozený jas a barvu světla. Tím působí na organismus co nejpřirozenějším světlem. Režim Spánek vám navodí příjemný pocit během usínání, kdy se osvětlení pozvolna tlumí v tónech teplého bílého světla, které neblokují tvorbu spánkového hormonu Melatoninu. Režim Svítání vás příjemně přivítá živými tóny bílé pro příjemný start nového dne. Dopřeje vám tak dostatek energie i v sychravém počasí a během dlouhých zimních dní. 

Hlasoví asistenti a funkce polohování

Příjdete domů a v jedné ruce držíte tašku s nákupem a ve druhé máte svazek klíčů a nemáte jak rozsvítit? S chytrou žárovkou Retlux Smart Home RSH 101 to bude minulostí. Můžete ji rozsvítit na dálku, nastavit aplikaci tak, že vás rozpozná (díky mobilnímu telefonu v kapse) a sama se zapne. Využít můžete moderní hlasové asistenty Alexa a Google, kdy postačí jen nahlas vyřknout větu: Alexa, turn my lights on. V tu chvíli se rozsvítí světlo. Hlasový asistent je ideálním pomocníkem po tmě, kdy marně hledáte svůj mobilní telefon nebo nemůžete nahmatat vypínač. Podpora hlasového ovládání žárovku ladně zapnete, vypnete, ztlumí či s ní vyberete různé barevné efekty

LED smart žárovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

LED smart žárovka
RSH 101 GU10

Připojení k běžné WiFi síti
Tvar MR16
příkon 4,5W
Patice GU10
Napětí: 220-240V (50-60Hz)
Nastavitelná barva světla RGB (až 16 milionů barev)
Nastavitelná barva bílého světla (2700-6500K)
Životnost více než 15000h
Světelný tok: 326 lm
Populární náhrada za vláknovou žárovku: 30 W
Rozměry: 56*50mm (d*Ø)

Hlavní parametry produktu:
Smart LED žárovka s Wi-Fi připojením
plně nastavitelná barva bílého světla (2 700-6 500 K)
nastavitelná barva světla RGB (až 16 milionů barev)
plynule stmívatelná a funkce Biorytmus
světelný tok: 326 lm
příkon 4,5 W
rozměry: 40 × 10 × 120 mm
životnost více než 15 000 h
včetně odkazu ke stažení aplikace RETLUX (iOS, Android)

Technické specifikace

Energetická třída
Škála energetické třídy se od 1.9 2021 změnila. Nově nenajdete u našich produktů energetické třídy s „plusky“ ale škála se bude nyní za současné úrovně techniky pohybovat spíše na dolní hranici škály. Naše světelné zdroje jsou stále stejně úsporné, jen metrika se změnila. Pro přehlednost se stačí se držet ustálené mechaniky, že čím dřívější písmeno v abecedě, tím je výrobek úspornější.
F
Typ hlavy
Tvar hlavy určuje provedení tvaru deflektoru u světelného zdroje. Tento parametr je důležitý, neboť některé svítidla mají omezený vnitřní prostor. Tvar hlavy také určuje, zda bude světlo směřovat do prostoru, nebo se naopak více koncentrovat do jednoho bodu.
MR16
Závit patice
Patice nebo závit je spojovací část světelného zdroje se svítidlem. Existuje mnoho typů patic, nejpoužívanější však jsou ty s Edisonovým závitem E14 a E27, dále pak bajonet GU10 a kolíčková patice GU5.3 (MR16). Malé žárovky pro změnu používají patici G9 nebo G4.
GU10
Napětí
Provozní napětí žárovky, při kterém žárovka vykazuje deklarovaný parametr světelného toku. Konvenční světelné zdroje jsou buďto konstruovány pro síťové napětí 230V, nebo jsou nízkonapěťové (např. 12V).
220 - 240 V
Příkon
Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie spotřebované spotřebičem za jednotku času. Čím menší hodnota, tím je produkt úspornější, ale i méně výkonný.
4.5 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoduše srovnání spotřeby zdroje světla s běžnou žárovkou s wolframovým vláknem o stejném světelném toku.
30 W
Lifetime
Životnost moderních světelných zdrojů mnohonásobně převyšuje životnost světelných zdrojů s vláknem. Hodnota vyjadřuje počet hodin, které je světelný zdroj schopen vydávat bez znatelného úbytku světelného toku.
15000 h
Světelný tok
Světelný tok. Označuje se písmenem Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje světelnou energii, kterou zdroj vyzáří za 1 sekundu, jedná se tedy o formu výkonu. Čím vyšší hodnota, tím více světla světelný zdroj vydává.
326 lm
Index podání barev
Index podání barev Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnocení věrnosti barvy, při osvětlení daným zdrojem oproti osvětlení sluncem. Jednotka Ra určuje věrnost barevného vjemu lidským okem CRI, který produkuje samotný světelný zdroj. Hodnota Ra se udává v celém čísle od 0 do 100. Pro jednoduché vysvětlení si představte hodnotu CRI Ra=0, při této hodnotě nerozeznáme žádnou barvu, při hodnotě CRI Ra=100 je to ideální světelný zdroj, který má přirozené podání barev. Čím nižší je hodnota CRI nižší tím více jsou barvy vybledlé a nepřirozené. Naopak, čím je číslo vyšší, tím živěji a přirozeněji budou věci vypadat.
80
Vyzařovací úhel
Úhlem vyzařování světelného zdroje je myšlen úhel, pod kterým záři světlo do prostoru. Světlo je ale v prostoru roztroušené, proto je vidět, že i po jisté hranici úhlu vyzařování ještě světlo stále svítí, ale je slabé a již nic neosvětluje.
90 °
Barevná teplota
Barevná teplota, odborně teplota chromatičnosti, je vyjádření barvy světla, vyzařované svítidlem. Označuje se písmenem K - Kelvin. Obecně platí, že čím méně Kelvinů, tím je světlo teplejší a tmavší. Např. světlo voskové svíčky má 1 900 Kelvinů. Oproti tomu zářivka může mít i okolo 6 000 K.
6500 K
Barva světla
Teplá bílá, studená bílá, denní bílá. To je slovní označení barevné teploty (odborně teploty chromatičnosti) V podstatě lze říci že teplá bílá má barvu světla do žluta, studená bílá má jasně bílé světlo. U denní bílé se jedná již o mírně namodralé světlo. U jednotlivých značek se může názvosloví lišit. Pro snadnou orientaci označujeme naše zdroje světla ikonami sluníček o příslušné barvě.
Mnohobarevná
Stmívatelnost
Halogenové, klasické ale pouze některé LED žárovky lze běžně stmívat běžnými typy stmívačů. Parametr stmívatelnosti znamená, že zdroj světla lze stmívat běžnými konvenčními stmívači.
Délka
Parametr značí délku světelného zdroje v milimetrech. Důležitá věc, zejména pokud je ve svítidle omezený prostor.
56 mm
Průměr
Parametr značí průměr světelného zdroje v milimetrech. Důležitá věc, zejména pokud je ve svítidle omezený prostor nebo je omezený průměr stínidlem.
50 mm

Ke stažení

  • Informační list /EN/
  • Informační list /CZ/
  • Energetický štítek
  • Návod k použití
  • Prohlášení o shodě
  • Návod k použití