Chytré osvětlení Retlux

Chytré žárovky jsou jedním z nejnovějších technologických trendů společnosti. S žárovkou Retlux Smart Home RSH 100 budete na té správné vlně. Osvětlíte si váš domov nepřeberným množstvím barevných tónů, které můžete různě nastavovat a měnit. Lze ji pohodlně ovládat pomocí vychytané mobilní aplikace RETLUX Smart Home, která umožňuje zapínat, vypínat, stmívat a měnit barvy osvětlení v reálném čase. Vykouzlíte si jednoduše romantickou atmosféru u večeře, dokreslíte si pohodu u filmu nebo ji například využijete jako noční světlo pro vaše děti. Velkou výhodou žárovky je možnost ovládání světla na dálku, a to odkudkoliv na světě.

Ovládání

Ovládání Smart žárovky jde mnoha způsoby. Ideální způsob je přes mobilní aplikaci, kde si nastavíte veškeré vychytané funkce a režimy. Dokonce můžete sloučit více žárovek a propojit je do chytrého systému a všechny ovládat na jednom místě. Mimo aplikaci ji lze ovládat dálkovým ovladačem i stávajícím nástěnným vypínačem. Pokud dojde k výpadku Wi-Fi, nebo využíváte žárovku například na chatě, můžete se spárovat se zařízením pomocí technologie Bluetooth, a to až na vzdálenost 10 m.

Milióny barev se vám přizpůsobí

16 milionů barev, které se umí dynamicky měnit, neuvěřitelná škála bílého světla od 2 700 do 6 500 K a 15 000 hodin svícení dělají ze Smart žárovky RETLUX RSH 100 kvalitního parťáka do chytré domácnosti. Se 3 Music režimy si navodíte správnou párty atmosféru i si světelně doladíte příjemnou večeři například s jazzovou hudbou. V režimech Music žárovka reaguje na okolní zvuk a přizpůsobí mu ladně své světelné efekty.

Nadčasové funkce pro vaše pohodlí

Chytrá žárovka RETLUX je vybavena mnoha funkcemi a splní očekávání i těch nejnáročnějších uživatelů. Chová se přesně podle vašeho nastavení. Například automaticky rozpozná vaši přítomnost v místnosti a sama se zapne. S funkcí nastavení světla dle biologických rytmů zkvalitníte váš život a dopřejete si světelnou pohodu během celého dne i večera. Žárovka na základě nastavené lokality pozná, v kolik hodin vychází a zapadá slunce, aby následně nastavila co nejpřirozenější barvu a jas světla, a její světlo tak působilo pro lidský organismus co nejpřirozeněji. Použití režimu Spánek vám dopřeje příjemný pocit během usínání, kdy se osvětlení pozvolna tlumí v teplých bílých, až nažloutlých tónech, neblokujících tvorbu spánkového hormonu Melatoninu, a vy tak můžete v klidu usnout. Režim Svítání pak naopak nastartuje váš biorytmus, a vy tak můžete vstát s pocitem plným energie i v sychravé dny, kdy je denního světla nedostatek.

Polohové funkce a hlasoví asistenti

Máte plné ruce tašek a jen těžko hledáte vypínač? S osvětlením RETLUX vás už tyto situace trápit nebudou. Žárovku můžete jednoduše nastavit tak, že se rozsvítí sama, pokud jste v jejím dosahu, k tomu jen stačí mít v kapse chytrý telefon s nainstalovanou aplikací. Díky přítomnosti hlasového ovládání nepotřebujete ani samotný telefon, s podporou hlasových asistentů, jako jsou Alexa a Google, stačí vyslovit magickou hlášku: Alexa, turn my lights on. Vaše světla se rázem rozsvítí. Pokud se probudíte v noci a marně hledáte telefon či vypínač, ani to není žádný problém. Díky podpoře hlasového ovládání žárovku jednoduše zapnete či vypnete, současně můžete ovládat její jas či si zvolit barevný efekt.

LED smart žárovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

LED smart žárovka
Retlux RSH 100

Připojení k běžné WiFi síti
Tvar svíčka C35
Příkon 4,5W
Patice E14
Napětí: 220-240V (50-60Hz)

Nastavitelná barva světla RGB (až 16 milionů barev)
Nastavitelná barva bílého světla (2700-6500K)
Životnost více než 15000h
Světelný tok: 326 lm
Populární náhrada za vláknovou žárovku: 30 W

Rozměry: 106*38mm (d*Ø)

Technické specifikace

Energetická třída
Škála energetické třídy se od 1.9 2021 změnila. Nově nenajdete u našich produktů energetické třídy s „plusky“ ale škála se bude nyní za současné úrovně techniky pohybovat spíše na dolní hranici škály. Naše světelné zdroje jsou stále stejně úsporné, jen metrika se změnila. Pro přehlednost se stačí se držet ustálené mechaniky, že čím dřívější písmeno v abecedě, tím je výrobek úspornější.
F
Typ hlavy
Tvar hlavy určuje provedení tvaru deflektoru u světelného zdroje. Tento parametr je důležitý, neboť některé svítidla mají omezený vnitřní prostor. Tvar hlavy také určuje, zda bude světlo směřovat do prostoru, nebo se naopak více koncentrovat do jednoho bodu.
C35
Závit patice
Patice nebo závit je spojovací část světelného zdroje se svítidlem. Existuje mnoho typů patic, nejpoužívanější však jsou ty s Edisonovým závitem E14 a E27, dále pak bajonet GU10 a kolíčková patice GU5.3 (MR16). Malé žárovky pro změnu používají patici G9 nebo G4.
E14
Napětí
Provozní napětí žárovky, při kterém žárovka vykazuje deklarovaný parametr světelného toku. Konvenční světelné zdroje jsou buďto konstruovány pro síťové napětí 230V, nebo jsou nízkonapěťové (např. 12V).
220 - 240 V
Příkon
Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie spotřebované spotřebičem za jednotku času. Čím menší hodnota, tím je produkt úspornější, ale i méně výkonný.
4.5 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoduše srovnání spotřeby zdroje světla s běžnou žárovkou s wolframovým vláknem o stejném světelném toku.
30 W
Lifetime
Životnost moderních světelných zdrojů mnohonásobně převyšuje životnost světelných zdrojů s vláknem. Hodnota vyjadřuje počet hodin, které je světelný zdroj schopen vydávat bez znatelného úbytku světelného toku.
15000 h
Světelný tok
Světelný tok. Označuje se písmenem Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje světelnou energii, kterou zdroj vyzáří za 1 sekundu, jedná se tedy o formu výkonu. Čím vyšší hodnota, tím více světla světelný zdroj vydává.
326 lm
Index podání barev
Index podání barev Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnocení věrnosti barvy, při osvětlení daným zdrojem oproti osvětlení sluncem. Jednotka Ra určuje věrnost barevného vjemu lidským okem CRI, který produkuje samotný světelný zdroj. Hodnota Ra se udává v celém čísle od 0 do 100. Pro jednoduché vysvětlení si představte hodnotu CRI Ra=0, při této hodnotě nerozeznáme žádnou barvu, při hodnotě CRI Ra=100 je to ideální světelný zdroj, který má přirozené podání barev. Čím nižší je hodnota CRI nižší tím více jsou barvy vybledlé a nepřirozené. Naopak, čím je číslo vyšší, tím živěji a přirozeněji budou věci vypadat.
80
Vyzařovací úhel
Úhlem vyzařování světelného zdroje je myšlen úhel, pod kterým záři světlo do prostoru. Světlo je ale v prostoru roztroušené, proto je vidět, že i po jisté hranici úhlu vyzařování ještě světlo stále svítí, ale je slabé a již nic neosvětluje.
360 °
Barevná teplota
Barevná teplota, odborně teplota chromatičnosti, je vyjádření barvy světla, vyzařované svítidlem. Označuje se písmenem K - Kelvin. Obecně platí, že čím méně Kelvinů, tím je světlo teplejší a tmavší. Např. světlo voskové svíčky má 1 900 Kelvinů. Oproti tomu zářivka může mít i okolo 6 000 K.
6500 K
Barva světla
Teplá bílá, studená bílá, denní bílá. To je slovní označení barevné teploty (odborně teploty chromatičnosti) V podstatě lze říci že teplá bílá má barvu světla do žluta, studená bílá má jasně bílé světlo. U denní bílé se jedná již o mírně namodralé světlo. U jednotlivých značek se může názvosloví lišit. Pro snadnou orientaci označujeme naše zdroje světla ikonami sluníček o příslušné barvě.
Mnohobarevná
Délka
Parametr značí délku světelného zdroje v milimetrech. Důležitá věc, zejména pokud je ve svítidle omezený prostor.
106 mm
Průměr
Parametr značí průměr světelného zdroje v milimetrech. Důležitá věc, zejména pokud je ve svítidle omezený prostor nebo je omezený průměr stínidlem.
38 mm

Ke stažení

  • Informační list /EN/
  • Informační list /CZ/
  • Energetický štítek
  • Návod k použití
  • Prohlášení o shodě
  • Návod k použití